Tłumaczenia

Bartosz Węglarczyk, kiedyś dziennikarz RzeczpospolitejWyborczej, potem krótko Rzeczpospolitej, a dzisiaj dyrektor programowy Onetu, napisał:

Cóż, nie wydaje mi się, by musiały się aż tak bardzo starać. Od czasu katastrofy dyplomatycznej związanej z wybielaniem zbrodni robionych przez niektórych, aczkolwiek licznych, Polaków, akurat ta jedna rzecz – konieczność tłumaczenia się swojemu elektoratowi – nie była szczególnym wyzwaniem. Z tego co wiem z dwóch zrobionych sondaży jeden wykazał minimalny spadek poparcia, a drugi, zamówiony i przedstawiony przez prorządowe medium, wskazał nawet niewielki wzrost, po którym PIS przebił barierę 50%.

Oczywiście ten sondaż korzystał zapewne z jakichś statystycznych sztuczek celem osiągnięcia tej wartości (eliminacja niezdecydowanych, albo ich proporcjonalne przypisanie do wszystkich partii), ale nawet ten bardziej realistyczny z niewielkim spadkiem ukazał niewielki spadek po całkowitej porażce rządu na odcinku dyplomacji i zwykłej przyzwoitości.

Na litość boską, premier czcił niedawno kolaborantów z totalitarnej NSZ, w wyniku wojny o prawdę zaczęły powstawać filmy oskarżające Polskę jako taką i Polaków jako takich o sprawstwo w Holocauście, na cały kraj zaczęto patrzeć jak na pomyloną dziurę, o której poczęły powstawac momentami antropologiczne w stylu artykuły w mediach.

I co? I nic.

Przestańmy się pocieszać wyimaginowanymi dramatami pisowskiej maszyny propagandowej. Na obecną chwilę wygląda, że funkcjonariusze medialni w rodzaj Holeckiej mogliby robić kupę na wizji, politycy PiSu mogliby wciągać kreski pod okiem sejmowych kamer, ale poparcie by mocno i tak nie spadło.

PS: a propos obiecywałeś nie wrzucać na FB, a wrzucasz. Sporo osób okazało się nienawidzić RSSów i zupełnie szczerze chce być memetycznym bydłem dla Zuckerberga i bardzo chciało bym wrzucał, no to zautomatyzowałem ten proces i wrzucam. Właściwie samo się wrzuca, a ja zaglądam bardzo rzadko na funpaga, więc tak trochę niekontroluję co się dzieje w komentarzach.

Slwstr8 Comments