Trzeba będzie rodzić dzieci bez głowy

Przy okazji #czarnegoprotestu napisałem:

Jestem zachwycony skalą manifestacji, jakie dziś zaszły w ramach #czarnegoprotestu. Daje to nadzieję na pozytywne zmiany w Polsce. Widać, że zwolennicy ustawy Ordo Juris przeszli do defensywy. Musimy jednak o czymś pamiętać.

Ustawa antyaborcyjna zostanie zaostrzona.

Oczywiście projekt Ordo Juris zostanie odrzucony. Zamiast niego PiS zaproponuje kompromis. Będzie to nowy kompromis. Z jednej strony radykalne żądania prawa do przerwania ciąży kończącej się urodzeniem bezmózgiego płoda. Z drugiej strony radykalne żądanie umierania za płody w sytuacji zagrożenia życia matki.

Na szczęście PiS znajdzie złoty środek: nie będziecie musiały tak często umierać na szpitalnym łóżku, bo lekarz odmówił leczenia z powodu płodu. (...)

No ale będziecie musiały rodzić dzieci bez głowy. Albo dzieci swoich gwałcicieli.

Coś za coś.

Aborcję z powodu uszkodzenia płodu na pewno trzeba będzie zdelegalizować.

W sumie zajęło to więcej czasu, niż się spodziewałem, ale wychodzi na to, że nadszedł czas rodzić nieludzko:

Mimo, że od początku roku o aborcji jest głośno, głosowanie w komisji ustawodawczej 28 lutego 2018 przeszło niezauważone. A jego skutki mogą być poważne.

Sejmowa komisja ustawodawcza przegłosowała stanowisko w sprawie wniosku, który do Trybunału Konstytucyjnego złożyło kilku posłów PiS. Posłowie wnioskowali o uznanie jednej z przesłanek do legalnej aborcji za niezgodną z konstytucją. Komisja sejmowa w imieniu całego Sejmu poparła ich argumentację. Tylko dwie osoby były przeciw.

Głosami 10 do 2 sejmowa komisja – obradująca pod kierunkiem posła Stanisława Pięty z PiS (na zdjęciu razem z przewodniczącym komisji Markiem Astem) uznała, że przerywanie ciąży ze względu na wady lub nieuleczalne choroby płodu jest niezgodne z konstytucją i tym samym wsparła posłów PiS, którzy taki wniosek złożyli do Trybunału Konstytucyjnego.

Czy też wstrzymujecie oddech wyczekując na to, jaki wyrok wyda zdemolowany TK pod przewodnictwem wolfgangowej, obsadzony sędziami reżimu?

Jednocześnie do Sejmu trafił nowy projekt Instytutu Ordo Iuris, zgodnie z którym płód otrzymuje status pacjenta na równi z osobami już urodzonymi.

Będzie nieciekawie.

ciekawe.png
Slwstr1 Comment