Tak szybko zareagowali

Jeszcze dzisiaj troszeczkę poPISzczę*. PIS niebywale szybko zareagował na nieludzko plugawe wynurzenia swojego senatora Bonkowskiego.

Untitled.png

Ledwo w 2015 wieszał takie plakaty:

...a już po chwili nie ma praw członka PIS, pozbawion ich przez samego Prezesa! Zdjęcie powyżej zdobi interesujący wywiad, którego pan senator udzielił portalowi Vice. Pan senator wyjaśnił w nim, że nie ma nic przeciwko gejom i lesbijkom, jedynie nie chce, by się obnosili:

Jeśli robią to prywatnie to żadne, byleby robili to w zaciszu swej prywatnej sypialni. A najlepiej, gdyby poddali się leczeniu, ale to ich prywatna sprawa.

Trochę później dziennikarz dopytuje się, czy Bonkowski czułby się miło, gdyby mu zakłócano pielgrzymki tak jak on zakłóca parady pedalskie. Senator przytomnie zauważa, że przecie te sytuacje są nieporównywalne:

Tak jak ci o odmiennej orientacji mają prawo do swojej prywatności, tak samo muszą uszanować nas, katolików. Obraza uczuć religijnych jest karalna i nie można przeszkadzać ludziom się modlić. Gdyby taka sytuacja się wydarzyła, to bym podszedł i porozmawiałbym z tymi ludźmi. Kiedy sam protestowałem na manifestacjach osób homoseksualnych, to różne osoby podchodziły i rozmawiałem z nimi. Posługując się normalnym językiem, mówiłem, że nie mam nic do ich seksualności. Informowałem, żeby robili, co chcą prywatnie i że sami sobie szkodzą tymi paradami i prowokują ludzi. Podchodziłem do nich sam, miałem tę odwagę.

W istocie miał odwagę, tu widać jak się narażał na wściekły tłum demolujący rodzinę:

Tak czy siak, cieszę się, że PIS tak szybko zareagował. Gdyby zwlekali choć chwilę, Bonkowski sprokurowałby jeszcze jakiś inny skandal, na przykład miał wyskok antysemicki.

*takie wyrafinowane nawiązanie do POpularnego na skrajniejszej prawicy szydzenia z partii Tuska kapitalikami 

Slwstr1 Comment