Fake news

Fake news

Nikt nie używa określenia fake news równie często co Trump, podejrzewany o demencję starzec, który jest przez prasę swojego kraju nazywany patologicznym kłamcą.

lies.png

NYT zrobił nawet swego czasu zestawienie licznych kłamstw Trumpa, pisząc o nim przy okazji:

There is simply no precedent for an American president to spend so much time telling untruths. Every president has shaded the truth or told occasional whoppers. No other president — of either party — has behaved as Trump is behaving. He is trying to create an atmosphere in which reality is irrelevant.

W tym samym artykule linkują do innego swojego tekstu, w którym zawarli taką pouczającą grafikę, porównującą ilośc kłamstw produkowanych przez Trumpa z ilością kłamstw jakie naprodukował jego poprzednik w białym domu:

Zrzut ekranu 2018-03-09 o 15.17.10.png

Uwielbienie tego patologicznego kłamcy dla określenia fake news, którego używa on wobec każdego przejawu punktowania rozbieżności między jego konfabulacjami a rzeczywistością, pokazuje czym fake news jest w rzeczywistości. To określenie, którego patologiczni kłamcy używają na nazwanie prawdy.

Nie inaczej jest w Polsce. Gdy Onet napisał o tym jak antysemickie ekscesy obecnego reżimu doprowadziły do nieoficjalnego banu dla pacynek Jarosława Kaczyńskiego na wstęp do białego domu, reżim nazwał to fake newsem i zapowiedział ustawową walkę z takowym. Jako uzasadnienie przywołał rzekome dementi amerykańskiego Departamentu Stanu. Było to pospolite kłamstwo, zresztą szybko powielone przez usłużne media na państwowym garnuszku współtworzące machinę rządowej, kłamliwej propagandy, bo owo dementi nie zaprzeczało absolutnie niczemu w materiale Onetu.

Nazwijmy to po imieniu: banda patologicznych kłamców, która sobie najpierw zlikwidowała niezależne sądownictwo, co by im mogło dać po łapach za tak ordynarne próby łamania prawa i prześladowania prasy, będzie teraz tworzyć prawo, które im pozwoli karać media za pisanie prawdy.

I oczywiście, że nazwą prawdę fake newsem. Patologiczni kłamcy tak mają.

Slwstr1 Comment