Zagrożenia

Media donoszą

Kolejny raz Kościół katolicki boryka się z zarzutami o pedofilię swoich kapłanów. Tym razem zarzuty te uderzyły w same szczyty Kościoła.

W czwartek policja w Australii oskarżyła o pedofilię kardynała George'a Pella, najwyższego rangą duchownego w hierarchii kościelnej w tym państwie. Jest to również najwyższy rangą przedstawiciel Watykanu kiedykolwiek oskarżony o pedofilię.

Kardynał Pell od trzech lat jest skarbnikiem Watykanu i trzecią pod względem znaczenia osobą w watykańskiej hierarchii. Od 2013 r. należy też do grupy ośmiu doradców papieża Franciszka pomagających mu w reformach instytucji Kościoła katolickiego. Kardynał Pell, który ma teraz 76 lat, był również wymieniany wśród kandydatów na przyszłego papieża. Dlatego sprawa zdaniem obserwatorów stanowi najpoważniejszy kryzys w czasach pontyfikatu Franciszka, jak napisał dziennik "The Guardian".

Jak zapewne wiecie polski rząd lubi się przedstawiać jak broniący bezpieczeństwa Polaków. Tą obroną usprawiedliwiają antyludzkie postawy wobec uchodźców.  

Zgadnijcie: jak się ma stosunek ludzi zgwałconych lub zabitych przez uchodźców do liczby dzieci zgwałconych i doprowadzonych do samobójstwa przez niewyżytych katolickich kapłanów?

Zgadnijcie: co robi polski rząd z klerem czyhającym na dzieci?  Ten rząd z "bezpieczeństwem" na ustach?